Kontakt

Formularz kontaktowy

Imię i Nazwisko *
E-mail *
Numer telefonu *
Wiadomość *

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Marvel Personal Consulting Adam Goślinowski moich dodatkowych danych osobowych w celu poszukiwania ofert pracy za granicą i pośrednictwa w znalezieniu zatrudnienia w zakresie danych osobowych wskazanych w formularzu i załącznikach do niego. Jeśli chce Pani/Pan podać dodatkowe dane, informujemy że Marvel Personal Consulting Adam Goślinowski będzie mogła je przetwarzać wyłącznie w razie uzyskania Pani/Pana dobrowolnej zgody. Zgoda ta jest jednak niezbędna do realizacji wskazanego celu

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Aplikujemy przez www, wchodzimy i klikamy na daną ofertę i jeśli spełniamy wszystkie wymagania - wypełniamy formularz i załączamy CV. Inna opcja to aplikacja przez link ZAREJESTRUJ SIĘ, również na naszej www, czy wysłanie CV na wskazany adres mailowy na jednym z portali pracy.

Mamy oferty również dla par, czy większych grup, ale najczęściej nie większych niż 2-3 osoby. W każdej ofercie zaznaczamy, że nie gwarantujemy pracy czy (i) mieszkania z osobą/osobami towarzyszącą/towarzyszącymi.

Każdy aplikujący otrzymuje automatycznego maila zwrotnego. Informujemy w nim, że zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi osobami. Brak kontaktu z naszej strony w ciągu zazwyczaj kilku dni oznacza niezakwalifikowanie się na dane stanowisko pracy. Co tydzień otrzymujemy od około 500 do 1000 CV, a ofert pracy mamy od kilku do kilkunastu.

Jest to numer ubezpieczenia socjalnego i identyfikacji podatkowej (odpowiednik naszego NIP). Każdy pracownik zatrudniony legalnie w Holandii musi posiadać Sofi-nummer (Sociaal Fiscaal nummer) który wydają urzędy skarbowe. Obecnie ma on nazwę BSN. Pomagamy w jego wyrobieniu, jest on bezpłatny. Jeśli ktoś wcześniej miał przyznany nr sofi ale zagubił dokument poświadczający jego przyznanie, musi zapłacić w holenderskim urzędzie skarbowym za wydanie duplikatu, sam numer pozostaje bez zmian.

Przeważnie tygodniowy czas pracy wynosi około 36 do 40 godzin. Może się zdarzyć iż okres ten jest skrócony kiedy w zakładzie jest mniej pracy, czas ten może być również wydłużony o nadgodziny, gdy pracy w zakładzie jest więcej.

W zależności od oferty, mogą to być 2-3 miesiące , może to być 6 miesięcy lub cały rok. Dzwonimy ze szczegółami po zakwalifikowaniu się do danej oferty pracy.

Przejazd z zakwaterowania do miejsca pracy jest zorganizowany. W zależności od ilości kilometrów jest to samochód lub rower (jeśli jest to rower to od kilku do 10 km), jeśli więcej to auto. W niektórych ofertach zdarza się że pracownicy dojeżdżają do pracy własnym samochodem, a tzw. kilometrówka jest płacona do wypłaty.

Tak, w większości ofert wymagamy minimum komunikatywnej znajomości języka angielskiego lub niderlandzkiego (niemiecki jest wymagany do wszystkich ofert w Niemczech). Wyjątkiem jest oferta o nazwie Pracownik Ogrodnictwa. Jest to praca całoroczna, gdzie nie wymagamy doświadczenia oraz nie wymagamy znajomości języka obcego, chociaż są mile widziane.

Oferowanie przez pracodawcę nadgodzin zależy od ilości pracy w danym tygodniu. Jeżeli jest takie zapotrzebowanie pracownicy są informowani o możliwości pracy w nadgodzinach.

Aby wyjechać do pracy w krajach Unii Europejskiej wystarczy ważny dowód osobisty, lub ważny paszport. Przypominamy iż dowód tożsamości nie może być uszkodzony, złamany itp.

Tak, wszystkie oferty pracy gwarantują zakwaterowanie oraz ubezpieczenie. Koszt jaki pokrywa pracownik za korzystanie z zakwaterowania może się różnić w zależności od oferty pracy. Pracownik nie płaci za mieszkanie z góry, koszt zakwaterowania jest odejmowany z wynagrodzenia.

CAO- jest to zbiorowy układ pracy. W CAO zawarte są tabele płac, czyli minimalne i maksymalne stawki godzinowe oraz koszt nadgodzin dla pracownika na danym stanowisku.

Nie. Obywatele Polski mogą pracować na terenie Holandii i Niemiec bez konieczności uzyskania pozwolenia na pracę.

Osoby zatrudnione na terenie Holandii oprócz ubezpieczenia społecznego są dodatkowo zobligowane do wykupienia ubezpieczenia, które będzie pokrywało ewentualne koszty leczenia. Koszt ubezpieczenia wynosi od € 19,50 do € 25,00 tygodniowo, w zależności od oferty pracy.

Dowód osobisty lub paszport, musi być nieuszkodzony, nie może być pęknięty (dlatego kandydat wysyła nam skan, żebyśmy mogli to sprawdzić) numer BSN/sofi, numer konta, prawo jazdy (jeśli posiada), kartę do bankomatu. Jeśli np. dowód jest uszkodzony to nie można wyrobić numeru podatkowego.

Podejmując pracę w Holandii radzimy zabrać ze sobą od 50 do 100 EUR na pierwsze 2-3 tygodnie pracy - dzięki temu nie będą się Państwo martwić o finanse do czasu otrzymania pierwszej wypłaty. Jeśli zabieramy mniej gotówki-prośba o zabranie większej ilości prowiantu.

Na chwile obecną najlepsze połączenia z Holandią oferują przewoźnicy autokarowi. Przejazd rejsowym autobusem lub mikrobusem trwa od około 10 do 12-14 godzin a połączenia dostępne są z większości średnich i dużych miast. W zakładce Transport na naszej www podajemy listę przewoźników, z którymi współpracujemy. Można też wyjechać prywatnym autem, po ustaleniu z biurem. Koszt wyjazdu z biurem podróży to od PLN 260,00 do PLN 330,00, w zależności od rejonu.

Tak, od 2001 roku posiadamy certyfikat Ministerstwa Pracy uprawniający do pośrednictwa do pracy za granicą. Numer wpisu KRAZ 401. W zakładce Certyfikaty znajdują się skany naszych certyfikatów. Przed wyjazdem podpisujemy umowę cywilno-prawną w j. polskim.