Agencje pracy w Holandii

Czym kierować się podczas wyboru agencji pracy w Holandii?

Agencje pracy w Holandii

Idealna sytuacja to ta, w której posiadamy na miejscu członka rodziny lub choćby dobrego znajomego, który trochę utoruje nam drogę. Jednak nie każdy ma ten luksus. Większość osób musi zdecydować się na skorzystanie z usług jednej z agencji pracy działających na terenie Holandii. Jak zdecydować, która spośród nich jest wiarygodna? Tego typu firm jest znacznie więcej, niż można by się spodziewać. O ich ilości mamy szansę przekonać się dopiero wówczas, gdy zaczynamy poszukiwania w sieci.

Wszystkie na pozór wydają się być uczciwe, ale to jest właśnie ten efekt, który każda agencja pośrednictwa pracy stara się osiągnąć. Warto zatem uważnie czytać wszystkie ogłoszenia, gdyż czasem bywa tak, że znajdują się w nich niepokojące informacje, których nie dostrzegamy, ponieważ czytamy ich treść pobieżnie. Obawy powinny wzbudzić również te wiadomości, których w ogłoszeniu nie ma. Przeglądanie stron odwiedzanych przez Polaków mających doświadczenie związane z pracą w Holandii również jest pomocne. Można tam znaleźć szereg wartościowych informacji, cennych porad i wskazówek, którymi warto się sugerować podczas poszukiwania pracy, jak również przed samym wyjazdem, aby móc się właściwie do niego przygotować.

Szukaj informacji na temat szczegółowych warunków wybranej oferty pracy

Profesjonalne agencje pracy w Holandii na ogół zamieszczają komplet informacji na temat proponowanej oferty. Dotyczą one między innymi takich obszarów, jak:

  • wysokość wynagrodzenia i sposób jego wypłaty
  • warunki zakwaterowania
  • dojazd do pracy
  • wymagania względem pracownika

Warto wystrzegać się firm, które żądają opłat za dojazd do pracy, czy używanie samochodu służbowego. Należy dobrze prześledzić sytuację mieszkaniową, gdyż często zdarza się tak, że miejsca w których zakwaterowane są osoby zatrudniane przez takie agencje pracy są przeludnione, a warunki w nich panujące fatalne. Niska stawka to również ten element, który powinien wzbudzić niepokój. Niby oczywistym wydaje się, że każdy chce pracować za jak najlepsze pieniądze. Czasem jednak bywa tak, że zła sytuacja materialna zmusza nas do podjęcia desperackich kroków. Jeśli jednak agencja pośrednictwa pracy w Holandii otwarcie deklaruje tak małe wynagrodzenie, to czy można czegoś dobrego spodziewać się po pozostałych warunkach zatrudnienia?

Jakie zawody są najbardziej poszukiwane w Holandii?

Najczęściej spotykane oferty wśród wszystkich propozycji udostępnianych przez agencje pośrednictwa pracy w Holandii dotyczą pracy fizycznej. Nie jest tak, że obcokrajowcy nie mogą liczyć na znalezienie w tym kraju stabilnej i rozwojowej pracy umysłowej. Tyle, że aby móc ubiegać się o takie zatrudnienie trzeba posiadać dobrą znajomość języka niderlandzkiego, angielskiego lub niemieckiego. Praca fizyczna to propozycja dla osób, które nie zawsze znają języki, bądź mogą pochwalić się ich znajomością na niezbyt zaawansowanym poziomie.

Do często spotykanych ofert należą również te związane z pracą przy kwiatach. Holandia to kraj tulipanów, ale zatrudnienie może dotyczyć także zajmowania się różami, liliami storczykami, czy innymi kwiatami. Praca w szklarni najczęściej polega na ich pielęgnowaniu, zrywaniu oraz przygotowywaniu do dystrybucji. Przy kwiatach można pracować również na zewnątrz. Wówczas do obowiązków zatrudnionych osób może należeć pielęgnacja kwiatów, odchwaszczanie pól, zrywanie pąków.

Równie popularne jest zatrudnienie w magazynach, zwanych centrami logistycznymi. Na terenie Holandii znajduje się wiele firm z rozbudowanym zapleczem magazynowym. Charakter takiego zajęcia zależy od posiadanego doświadczenia oraz uprawnień. Często polega ono na obsłudze wózka widłowego, czy wysokiego składu. Inne zajęcia dotyczą rozładunku kontenerów oraz przepakowywania kartonów.

Rodacy nierzadko są zatrudniani również w zakładach produkcyjnych działających w rozmaitych branżach, na przykład spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej. To zajęcie, które na ogół wiąże się z czynnościami wykonywanymi przy taśmie produkcyjnej. Sprowadzają się one przede wszystkim do kontroli jakości produktów, zamykania opakowań, naklejania etykiet czy pakowania towarów do kartonów.